این یک هشدار جدی است، مراقب جانتان باشید!

این یک هشدار جدی است، مراقب جانتان باشید!

 

آنچه که در روزهای اخیر شاهد آن هستیم افزایش بی سابقه متوفیان ناشی از بیماری کرونا می باشد که غم و مصیبت جانکاهی را برای خانواده‌ها به ارمغان آورده است. تدفین غریبانه و خداحافظی تلخ با متوفیان کرونایی و غم ناشی از آن، ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و ده ها مشکل دیگر اتفاقاتی است که همه در سایه تلخ کرونا در حال رخ دادن است. شرایط بحرانی اخیر نشان از روزهایی غم بار و دردناک را می دهد روزهایی که شاید هیچگاه تصور آن را نمی کردیم.

 تمامی کارکنان و خادمان آرامستانها به حالت آماده‌باش درآمده اند و با تلاش و کوششی وصف ناپذیر، مسئولیت انجام آیین‌های خاکسپاری متوفیان را عهده‌دار هستند، افزایش تعداد متوفیان باعث گردیده خادمان آرامستان در شرایطی بسیار سخت و دلهره آور در شیفت های اضافی و اضطراری نسبت به تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان کرونایی اقدام و به امور متوفیان رسیدگی نمایند و این در حالی است که اگر این شرایط ادامه یابد، قطعا در آینده های نزدیک دچار مشکل شده و با بحران جدی مواجه خواهیم شد.

بنابراین سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با عنایت به افزایش مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا و بروز شرایط بحرانی وظیفه خود می‌داند به همه همشهریان عزیز هشدار دهد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات به کمک و یاری کادر درمان و خادمان خود در آرامستان ها شتافته و از هرگونه بی توجهی و سهل انگاری که زمینه ابتلاء و یا از دست دادن تعداد دیگری از هموطنانمان را فراهم نماید به جد خودداری نمایند.

بی شک همکاری و همراهی همشهریان گرامی باعث خواهد شد سایه شوم مرگ کرونایی از سر این سامان برچیده و بیش از این شاهد غم و رنج و درد دیگران نباشیم.

 

 

روابط عمومی و امور فرهنگی

سازمان آرامستان های شهرداری شهرداری اصفهانکد محتوا 36790